تبلیغات در کافه گیلان
کافه

کافه موزه عکس رشت

حتما به پیتزا پیتزا منطقه آزاد انزلی سر بزنید.

کافه موزه عکس رشت

آیا دوست دارید تا به یک فضای قدیمی و پر از حس نوستالژی بروید؟ ما به شما کافه موزه عکس رشت را پیشنهاد می‌کنیم.کافه موزه ی رشت از آن دست کافه‌هایی است که با شکل و شمایلی قدیمی، اما در معماری جدید در شهر رشت، خوش نشسته و  ثابت کرده است، نگهداری از آثار هنری و فرهنگی گذشته، تنها به معنی بایگانی کردن آنها نیست و می‌توان به شکل مدرنی به آن نگاه کرد و با تلفیقی هنرمندانه به آن پرداخت. این موزه دوست داشتنی پر از چیدمانی قدیمی است که مثل یک ماشین زمان را به گذشته‌های دور می‌برد و غافلگیرتان می‌کند. تابلوهایی با عکس‌های قدیمی، تلویزیون با جا مانده از گذشته، پنجره‌هایی به شکل ارسی و ده‌ها شی نفیس دیگر از کافه موز رشت وجود دارد که همگی از روزهای دور به یادگار مانده‌اند.کافه موزه رشت با دکور چوبی آبی رنگ و چراغ‌های نفتی قدیمی،عکس‌ها،اسناد و کارت پستال‌های قدیمی،گرامافون،تلفن،رادیو و سماوهای قدیمی، چشم هر تازه واردی را خیره می‌کند، چرا که درمی‌یابد با کافه‌ای از نوعی دیگر، از جنس فرهنگ و تاریخ  ایران روبروست.

وقتی وارد کافه می‌شویم صندلی‌های لهستانی، یک تلویزیون تزئینی قدیمی، قفسه‌ها و تابلوهای روی دیوار و از همه مهم‌تر سقف کافه، برایمان جلوه گری می‌کنند. یک راه‌پله باریک در انتهای افق دیدمان هم خبر از دوطبقه بودن کافه می‌دهد.

در کافه موزه رشت می‌توانید چایتان را در فنجان کمر باریک که شیرینی نخودچی، زعفران و هل همراهی‌اش می‌کنند نوش جان کنید یا یک فنجان قهوه سفارش دهید و به تماشای جزئیات کافه بنشینید.

منوی کافه موزه رشت به‌جز موارد بالا شامل انواع نوشیدنی سرد، رشته خوشکار، کیک و تعدادی از غذاهای سنتی مثل باقالی قاتوق و … می‌شود. در این کافه می‌توانید آیتم‌های رایج کافه‌های دیگر مثل سالاد سزار و … را هم سفارش دهید.

همراهی و مشارکت برخی از  فرهنگ دوستان و مجموعه‌داران،  با صاحب این کافه که خود از مجموعه‌داران بخش خصوصی است، موجب شده که بخشی از اشیا و وسایل قدیمی این کافه هر چند ماه یک بار تغییر کند و این موضوع به جذابیت و تازگی مجموعه‌های این کافه می‌افزاید.

آدرس کافه موزه

آدرس: بلوار معلم ، بین میدان معلم و میدان مادر ، رو به روی باغ وطن‌آبادی

شماره تماس

۳۳۵۵۱۴۱۴

ساعت کاری

16 الی 24

پیج اینستاگرام

rashtmuseumcafe@

Photo

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا