تبلیغات در کافه گیلان
دسته‌بندی نشده

خیابان 179 گلسار

حتما به پیتزا پیتزا منطقه آزاد انزلی سر بزنید.

خیابان 179 گلسار

محله گلسار، یکی از مناطق زیبا و شمالی شهر رشت واقع شده‌است. این محله جذاب شامل خیابان‌ها و بلوارهای مختلفی مانند خیابان اصلی گلسار، بلوار اصفهان، بلوار سمیه، بلوار توحید (ناز)، بلوار گیلان، بلوار نماز، بلوار دیلمان، خیابان نواب و خیابان معین (بلوار سنبل) می‌باشد. این منطقه از گذشته‌ها که شالیزار بوده، از اواخر دهه ۴۰ میلادی توسط بخش خصوصی جهت عمران و آبادی مورد توجه قرار گرفت. خیابان 179 گلسار رشت یکی از خیابان‌های اصلی محله گلسار است. این خیابان از بلوار گیلان شروع شده و تا میدان شهید انصاری ادامه دارد. خیابان 179 گلسار محلی پر از رستوران، کافه، فروشگاه و دیگر مراکز تجاری و تفریحی است.

عملیات آبادانی گلسار با ساخت ویلای با متراژ بالا آغاز شد و نخستین کلنگ شهرسازی توسط غلامرضا عون جزایری، استاندار ایام آن زمان، در تیرماه سال ۱۳۵۱ زده شد. مجری و مدیر عامل این طرح، اسدالله رشیدیان، مدیر عامل بانک اعتبارات و تعاونی و توزیع بود. این شهرک که در ابتدا به نام “شهرک بوسار” شناخته می‌شد، در یک رویداد مهم در تاریخ گلسار، همزمان با سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص) در ۱۵ شهریور، نام “گلسار” جایگزین “بوسار” شد. این نام انتخابی بود که به اجماع هیئت داوران رسیده و فرد پیشنهاد دهنده نام، از دریافت جایزه شخصی خودداری کرد و درخواست کرد تا جایزه به آسایشگاه معلولان رشت اهدا شود.

معرفی محله گلسار رشت ؛ مرفه‌ترین محله شهر باران | دوجینجا

طراحی شهرک گلسار به وسیعت یک میلیون و هفتصد هزار مترمربع و برای سکونت ۱۵ هزار نفر، توسط دکتر علی‌آبادی (طراح شهر شاهین اصفهان) انجام شد. این شهرک شامل هزار و ۵۰۰ خانه تک ویلایی و هزار و ۷۰۰ آپارتمان بود. گلسار به سرعت محل زندگی افرادی از طبقات گوناگون شد و در سال ۱۳۵۱، به دلیل همجواری با محله بوسار، نام گلسار بر آن گذاشته شد.

این منطقه به عنوان یک محله مرفه، همچنان جذابیت خود را حفظ کرده و توجه زیادی از ساکنان شهر رشت به خود جلب کرده است. سازندگان و سازمان‌های مختلف نیز به گلسار توجه ویژه‌ای داشته و تعداد بنگاه‌های معاملات ملکی روز به روز افزایش یافته است. این منطقه میزبان نهادهای مهمی از جمله هواپیمایی ملی ایران (هما)، سازمان بازرسی کشور، سازمان حسابرسی کشور، اداره امور شعب بانک ملت، اداره امور شعب بانک ملی استان گیلان، سازمان فنی حرفه‌ای، اداره کل پست استان گیلان، و سازمان حمل و نقل و پایانه‌های استان، شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه گیلان، سازمان مسکن و شهرسازی استان، سازمان تأمین اجتماعی و سازمان کار و امور اجتماعی و اداره کل مخابرات استان را می‌پذیرد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا